»Vidimo, da je učinkovitost zelo visoka že takoj po dveh tednih. Po od dveh do štirih tednih po cepljenju je učinkovitost pri zmanjšanju simptomatske okužbe 85-odstotna.«
»Vsekakor je potrebna tukaj zelo dobra znanstvena presoja, zavedati se moramo, da če je presledek daljši, to pomeni, da bomo z omejenim številom cepiv, ki je na voljo, cepili več ljudi. To, da lahko cepimo dvakrat več ljudi, kot če bi skupaj uporabili dva odmerka, je zelo pomembno.«
»Spomnili so, da dva odmerka Pfizerjevega cepiva po njihovi študiji zagotavljata 90-odstotno učinkovitost.«
»Pred dnevi je CDC objavil podatke. Verjetnost, da cepljeni zbolijo, je 91 odstotkov nižja, hkrati izločajo bistveno manj virusa kot necepljeni.«
»Vsi smo že zelo utrujeni od epidemije. Ukrepi so aktivni že dva meseca in očitno ne pomagajo dovolj. Iz tega razloga je marsikomu težko upoštevati ukrepe.«
»Vemo, da je en odmerek samo polovično zdravljenje, potrebujemo dva, torej če bomo dobili pet tisoč odmerkov, je to za 2500 posameznikov.«
»Večinoma vsi proizvajalci govorijo, da je učinkovitost cepiva dobra tudi pri indijski različici, kar je pozitivno. Vsakršno cepljenje pomembno vpliva na to, kako se virus v populaciji širi, ne glede na to, za katero različico gre.«
»Zanimivo je, da je tudi učinkovitost v ZDA 72-odstotna, kar je primerljivo z učinkovitostjo AstraZenece, v Južni Afriki in Braziliji pa 57- in 69-odstotna učinkovitost.«
»Trajalo bo vsaj dva tedna, preden bomo lahko začeli cepiti.«
»Žal nas v prihodnjih tednih čaka huda zdravstvena kriza.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju